Florbal 2014

 

Pro školní mládež je florbal v současné době jedním z nejoblíbenějších kolektivních sportů. Tomu odpovídalo i obsazení okresního kola turnaje starších žáků, na který se přihlásilo devatenáct družstev. Výběr naší školy čekala v základní skupině tři utkání. Zebry, jak sami chlapci označili náš tým, si stanovily racionální cíl, tedy zvítězit alespoň v jednom utkání.

Tak se stalo hned v prvním zápase. Po nervózním vstupu do utkání, kdy se míček na křečovitě svíraných holích našich borců objevoval jen sporadicky, se chlapci rozehráli a po několika střeleckých pokusech úspěšně ztekli soupeřovu branku. To se záhy podařilo ještě jednou. Leč soupeř se nevzdával a pomalu začal obsazovat útočnou polovinu. Z tohoto závěrečného tlaku však vyústila třetí uklidňující branka pro náš tým, který tak získal úvodní vítězství v poměru 3:1.

Povzbuzeni úspěchem nastoupili naši chlapci ke druhému utkání, které museli absolvovat bez sebemenší přestávky po tom prvním. Zápas byl vyrovnaný. Hra se přelévala tu na útočnou, tu na obrannou polovinu hřiště. Až po chvíli si soupeř šťastnou střelou z dálky vybudoval drobný náskok, který posléze ještě o jednu branku navýšil. Naši borci se však odmítli smířit s porážkou a zaveleli k útoku. Hnáni obrovskou motivací a hladem po vítězství sevřeli soupeře na jeho obranné polovině a zasypali brankáře přívalem střel. Z tohoto drtivého tlaku se vyvinul kontaktní gól. Útoku byla ale věnována až příliš velká pozornost. Tu a tam tak vznikala drobná okénka v obraně, čehož soupeř dokázal využít a zvětšil svůj náskok o další branku. Přes veškerou snahu se větrnojeníkovským podařilo už pouze snížit na konečných 2:3.

Bodový vývoj ve skupině nás po druhém utkání řadil na třetí příčku. Postupová matematika byla jasná. V případě porážky bychom zůstali na třetím místě, remíza by nás posunula o příčku výše a vítězství nad dosud neporaženým favoritem by nás, díky lepšímu vzájemnému zápasu, učinilo vítězi skupiny. Bojovná nálada panující před zápasem v kabině se přenesla i na hřiště. S vidinou dosažení velkého výsledku se náš tým vrhl do útočení a po dobré kombinační hře jsme bleskurychle vstřelili branku. Soupeře takovýto vývoj utkání zaskočil. Chvílemi působil jakoby bezradně. Naši chlapci toho umě využili a vstřelili další branku. Poté nastaly horké chvilky. Favorizovaný soupeř se chopil taktovky zápasu a houževnatě se snažil o vyrovnání, které by mu přineslo dostatečný bodový zisk k vítězství ve skupině. A tak branka na 1:2 na sebe nenechala dlouho čekat. Následný oddechový čas však opět vlil novou energii do nohou našich borců a ti vzápětí zvýšili náskok na 3:1. Poslední minuty zápasu lze směle přirovnat k dramatu olympijského vítězství hokejistů v Naganu. Několikeré nastřelení konstrukce naší branky, obětavé zaklekávání do střel, těsná osobní obrana na hranici fyzických možností našich hráčů… Konečně se ozvala píšťalka rozhodčího označující konec utkání, které skončilo výsledkem 3:2 a znamenalo tedy senzační postup našeho týmu do finálové skupiny.

Ve finále sehráli naši hráči další tři vyrovnané zápasy a v konečném účtování obsadili vynikající čtvrtou příčku. Celý turnaj tak skončil jedním z nejkvalitnějších výsledků v kolektivních hrách za poslední roky.

Fotogalerie k prohlédnutí zde

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>